نابودی اپیدمی HIV/ایدز

درمان ایدز

تاخیر در درمان ایدز

ظاهرا قرار است تاخیر درمان ایدز تا سالیان درازی ادامه پیدا کند؟

بارها دیده شده و در نشریات آمریکا هم چاپ شده است که سیاستمداران آمریکایی از جمله ریاست جمهور آمریکا بنا به دلایل منافع اقتصادی خود از اقدامات لازم در زمینه جلوگیری از سوراخ شدن لایه اوزون خودداری نموده اند و ((نجات زمین )) را (وتو) نموده اند!؟

ظاهرا منافع اقتصادی آمریکا ایجاب می نماید تا زمانهای طولانی و تا زمانی که منافع جهانی تجارت حوزه HIV/ایدز به خود آنها برگردد ، وضعیت ایدز به همین صورت امروزی حفظ شود!؟

من قبلا در مقالاتی پایان اپیدمی ایدز را محتمل دانستم و روشهایی را برای خاتمه دادن به اپیدمی ایدز عنوان کردم که بیش از 4 روش بود و عمده ترین آنها چهار روش بود که متاسفانه مورد توجه واقع نگردید و هنوز هم معتقدم هر یک از این چهار روش به تنهایی برای نابود سازی اپیدمی جهانی ایدز کفایت می کند.

از میان چهار روش نابودی اپیدمی ایدز سه تای آن کاملا در دسترس است و روش اول که شامل روش درمانی می باشد کاملا در دسترس نیست و در ادامه این بخش مایلم به روش اول پایان اپیدمی ایدز که همان درمان(CURE) بیماری HIV/ایدز می باشد، بپردازم.

درمان HIV/ایدز

درمان دارویی

ساده ترین روش درمان بیماری HIV/ایدز به کار بردن دارو می باشد.

داروهایی که هم اکنون برای درمان ایدز به کار می روند تماما انحصاری بوده و دارای عوارض می باشند و در دراز مدت سبب مرگ بیماران می شوند و گرچه طول عمر بیماران را در مواردی تا بیش از بیست سال افزایش می دهند ولی همگی دارای عوارض جانبی بوده و هزینه ای بالغ بر 1100 دلار برای یک فرد در هر ماه به بیماران تحمیل می نمایند که انگیزه بسیار قوی برای ثابت نگهداشتن تعداد بیماران ایدزی فراهم می کند تا روند سودجویی حاصل از بیماری HIV/ایدز ادامه پیدا کند.

از میان داروهای موجود در درمان HIV/ایدز تنها داروهای ایرانی (آیمد) و (دین ول) می باشند که کاملا گیاهی بوده و عوارض جانبی هم برای آنها ذکر نشده است و می توانند در درمان بدون عارضه HIV/ایدز به کار روند . متاسفانه با اینکه سازندگان این داروها داخل مملکت هستند از وجود آنها استفاده نمی شود و معلوم نیست تا چه وقت بیماران مجبور هستند از داروهای پر عارضه خارجی استفاده نمایند؟!

فرضیه روش درمان جراحی T+ در بهبود بیماران HIV/ایدز

به نظر اینجانب اینکه در برخی مقالات گفته می شود امکان درمان پزشکی ایدز غیر ممکن است و ویروس مرتبا تغییر شکل می دهد و غیره کاملا درست نیست و بدن ما قادر است به خوبی با انواع ویروس HIV مقابله نماید. دلیل این امر از آنجا معلوم می شود که در مراحل 4 هفته اول شروع بیماری HIV/ایدز ویروس طبق روال طبیعی تولید مثل خود به مقدار بسیار زیاد تکثیر می شود و اگر بدن انسان نتواند با رشد فزاینده ویروسها مقابله نماید ، قطعا دچار مرگ می شود. سیستم ایمنی بدن در این مدت کوتاه به خوبی با این بیماری در اغلب موارد مبارزه می کند و تقریبا تمامی ویروسها را از بین میبرد و ویروسها را می کشد و مانع از بروز بیماری می شود و در واقع بیماری را سرکوب می کند.

آن چیزی که باعث می شود ایدز پیدا شود عدم توانایی بدن ما در مقابله با ویروس بیماری نیست بلکه ناتوانی بدن در ساخت سلولهای +TCD4 می باشد که به علت بیماری HIV/ایدز در بدن پس از مدت طولانی عارض می شود. ظاهرا تعداد کمی از ویروسها که در طول مبارزه بدن با ویروس زنده مانده اند خود را به مرکز تولید سلولهای +TCD4 می رسانند و البته بدن هم در برابر این تعدادکم ویروس واکنشی نشان نمی دهد چون تعداد آنها کم است و سیستم ایمنی در برابر آنها فعال نیست ، و در آنجا (در مغز استخوان) ویروسهانقش مخرب خود را در نابودی سیستم ایمنی بدن اعمال می نمایند و شروع به تخریب سیستم ایمنی بدن می نمایند.


برای درمان از چندین روش جراحی می توان استفاده نمود.

روش نخست تزریق داروی آیمد در سیستم مغز استخوان است تا همزمان با تزریق وریدی با کمک دارو جلوی تکثیر ویروسها به طور کامل در سیستم ایمنی گرفته شود و از این طریق مقدار ویروس در حداقل بیماریزایی قرار گیرد و بقایای ویروس HIV بتدریج از بدن محو شود.

روش دیگر پیوند مغز استخوان افراد مقاوم به ویروس HIV به افراد بیمار است.از آنجا که افراد مقاوم به ویروس HIV شناسایی شده اند و دو مورد جراحی موفقیت آمیز در آلمان گزارش شده است لازم است این تحقیقات ادامه پیدا کند.

روش دیگر استفاده از سلولهای بنیادی تولید کننده سلولهای ایمنی بدن است که در مغز استخوان کاشته می شوند و در کشور ایران امکان تحقیقات راجع به آن به خوبی وجود دارد و من قبلا در مورد کار در این زمینه اعلام آمادگی کرده بودم.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *